החיים הם מקום של לימוד והתפתחות. בעמוד זה אשתף סיפורים קצרים של חוויות אמיתיות שמהם למדתי והתפתחתי. אשמח אם תשתפו אותי במה אתם למדתם.
 
איך זה התחיל

איך זה התחיל

יומני היקר אתה לא תאמין, מבקשים שנכתוב ונספר איך באמת זה התחיל ….

תגיד יומן יקר, איך הגענו עד הלום, מה קורה פה ?  למה אפילו שאלה פשוטה כמו "מה קורה פה" אני שואל בשפת "עד-הלום" ?   המצב חמור, אין ספק.

אז שואלים איך הכל התחיל ?  נו כמובן, האשה אשמה, אני אזכיר לך, היינו באותה מסיבת גג ברמת השרון, אח… אח…  ימי רמת השרון העליזים,  טוב לא באמת, היו גם זמנים מגעילים למדי אבל באותו ליל שישי (כן, כן, פעם קראנו לערב שבת – ליל שישי) הוזמנו למסיבת גג ברמה"ש……נו טוף, מזמינים אז הולכים.

אוכל, מוזיקה, ריקודים…  ו…מסמר הערב, הזמינו מכשפה, טוב לא מכשפה אמיתית כזו של הארי פוטר, מישהי די צעירה אפילו נראתה לא רע שהושיבה את כולנו במעגל ופתחה בקלפים והתחילה לספר לכל אחד שאם יהיה לו מזל הוא יקבל הרבה כסף ועוד עתידות מדהימות אחרות.

אחרי זה היא לקחה איש איש והסתכלה לו על העין השלישית, יומן, תעשה לי טובה תפסיק לצחוק, היא כנראה באמת ראתה עין שלישית, ושתדע לך שגם אני שכשאני שתוי או הזוי אז גם אני יכול לראות עין שלישית…

כל הבנות הצטופפו בתור לבדיקה הרפואית של העין, וגם אני….   מה יש….      גם אני רוצה עין שלישית, טוב טוב תפסיק לגחך, אני יודע שגם עם השתיים הקיימות אני לא עושה עבודה טובה, אבל רציתי, מותר !    לא ?

נו נו המסיבה מתפתחת וצחוקים עולים והסיפורים בשמים ואז נזרק השם של ימימה לאויר. אתה לא תאמין, ניסיתי להיזכר מי הזכיר את השם שלה ולא הצלחתי, אבל השם של ימימה היה באויר והמכשפה החמודה שלנו פתאום מרצינה ואומרת "חברה ימימה זה לא שייך, בואו נחזור לקלפים…"  השרלוק הולמס הפנימי רשם את העובדה שפה קרה משהו שראוי לחקירה, אלא שהחשודה (המכשפה) סירבה לשתף פעולה ונאלצתי לחזור הביתה עם החידה.

אתה שואל למה האשה אשמה ?  טוב, קודם כל היא אשמה כי היא אשמה…!

מה ? אני נשמע דביל ? יומן יקר אם לא תפגין כבוד אני סוגר אותך במיידי…  אבל האמת שאתה צודק, היא אשמה בזה שאחרי שבועיים בערך היא אומרת לי "יש לי את הטלפון של ימימה"  אתה יודע, זה מהדברים שרק האשה יכולה לעשות, וזה גורם לי להרגיש קטן וטיפש. תהיתי מה תהיה הטקטיקה הכי טובה לתשובה, והחלטתי שהתשובה הגברית הרגילה שזה ממש לא מעניין תהיה גרועה כי האמת שהסקרנות בערה אצלי. אז ניסיתי בתחכום גברי לגלות מה היא יודעת – אז תליתי בה עיני עגל ושאלתי משהו כמו "נו אז מה זה ימימה" ?  אבל גם היא לא ידעה…

עשיתי מה שכל גבר עושה במקרה זה, התעלמתי מהנושא ושכחתי ממנו תוך 10 דקות.

חצי שנה עברה מהרגע הזה כאשר מספר הטלפון של ימימה קבור בארנק האשה… וכמו באגדות: פעם, לפני הרבה הרבה שנים במקום רחוק… פתחה האשה את ארנק הקסם ובמקרה גילתה פתק מקומט עם טלפון זר, זה לא צחוק יומן יקר, בארנק של האשה דברים הרבה יותר גדולים הולכים לאיבוד …

אבל זה עוד לא הכל, היא מתקשרת ושואלת מתי מתחילה קבוצה ואומרים לה ……   הערב !!!!

מאיפה היא בכלל ידעה מה לשאול ?

אז אפילו לא דיברתי עם ריבונו של עולם, אחרת הייתי בהחלט שואל אותו. אבל זה לא משנה. האשה מתקשרת, מקבלת תשובה והולכת באותו הערב …   אני מחכה לה בבית בוער מסקרנות. האשה מגיעה ורואה אותי בדמות סימן שאלה כזה … אני מדלג על הנחמדויות הרגילות של מה נשמע, איך את מרגישה, רוצה קפה, וכ"ו וישר – נו אז מה זה ימימה ?  אני דורש תשובה.

האשה בצייתנות מרגיזה עונה לי "אני לא מבינה את זה אבל זה מרגיש טוב ונכון" אני מנסה שאלות מכל הכיוונים ונשבר מול התשובה היחידה הזו שאני מקבל.

לא היתה לי ברירה, אז הכרזתי : או קיי, אני הולך בעצמי לברר…  מה אומרת לי האשה ?  "לא יקבלו אותך" !  היא בכלל התכוונה שקבוצת הגברים כבר התחילה וכ"ו אבל אתה מנחש מה אני שמעתי.

ביררתי מתי יש קבוצת גברים והחלטתי .   אני הולך.  מצדי, שיזרקו אותי.

הבעיה היתה שקיבלו אותי בזרועות פתוחות, כאילו חיכו לי…  ובאמת לא הבנתי את זה אבל זה הרגיש טוב ונכון….   ונשארתי,  והשאר … זו ההסטוריה, משנת 1995 ….

 

2 Comments

 1. חיליק רוזמן

  הנסיבות לא מובילות למפגש הזה בין אילן לימימה. הסקרנות להסיר מעל "התופעה" את כסותה, לפחות על פי הסיפור, היא זאת שהובילה את אילן להצטרף.
  אני הגעתי לאילן לא בגלל הסקרנות, אלא מתוך אמונה שהוא "הנכון" לי בשלב הזה בחיי, שלב של בירור עמוק, כשבידי כל הזמן שבעולם ליישר-קו עם תכלית חיים שלי.
  כך זה התחיל אצלי עם "ימימה".
  במחשבת-עומק, נדמה לי שההתחלה של אילן ושלי היא חלק מובנה במסלול ההתפתחות של תלמיד התר אחר רבו, בחינת "עשה לך רב" ולא בגלל מכשפה, לא בגלל כשפים וכמובן לא בגלל שום סיבה ססגונית אחרת. פשוטו של עניין באקראיות הבלתי מוסברת של "משמים רוצים בהצלחתך", ואכן נראה כי העמדת דורות של תלמידים על ידי ימימה, או/גם אילן, אכן מלמדת על הצלחה ענקית.
  אסכם את ההתרשמות שלי בהודיה לבורא עולם המזווג תלמידים לרבם.
  בשמחה.
  חיליק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *