החיים הם מקום של לימוד והתפתחות. בעמוד זה אשתף סיפורים קצרים של חוויות אמיתיות שמהם למדתי והתפתחתי. אשמח אם תשתפו אותי במה אתם למדתם.
 
חשבון נפש

חשבון נפש

ראש השנה מתקרב ואני שומע מילים כמו ׳חשבון נפש׳ נזרקות באוויר.
יש משהו בתקופה של שנה שלמה. זה לא קצר מידי כדי לשים לב לשינויים וזה לא ארוך מידי שכבר קשה לזכור. זה בדיוק תקופת זמן שמאפשרת בחינה מה קרה בתקופה האחרונה, וקבלת החלטות מה אני רוצה לתקופה הבאה. באנגלית זה נקרא לפעמים בלעג New Year's resolution, כי שבוע אחרי זה כבר שוכחים מההחלטה, והחיים ממשיכים כאילו כלום.

בשבועיים האחרונים אני מוצא את עצמי שוב ושוב מתעסק ומדבר עם אנשים שונים על ׳תכלית החיים׳. האם יש תכלית לחיים? ואם כן מהי, ואיך אני מוצא אותה? ובשביל מה זה בכלל טוב? איך זה עוזר לי?
אז התחבר לי משהו. אם יש לי תכלית אז יש לי כיוון. ביחס לתכלית אני יכול לבחון מה עשיתי בעבר,  איפה אני נמצא כרגע, ואני יכול גם לתכנן ולהחליט מה הצעד הבא. ואם זה מחובר למשהו מהותי אז יש פחות סיכוי שאני אשכח את החלטה שקיבלתי תוך שבוע.

אני מאמין שיש תכלית לחיים בכלל של כל אחד ובפרט לחיי. אני עוד לא יודע בוודאות מה תכלית החיים שלי אבל הבנתי באיזה שהוא שלב שמעורב בה יכולת כתיבה ומאז אני מקדיש לזה זמן ומפתח יכולות שקשורות לכתיבה. למה דווקא כתיבה? איך אני יודע? פשוט, כי זה מרגיש לי טוב.

יש ראש שנה אזרחי וראש שנה יהודי וגם יום הולדת, כל אחד בוחר מה מתאים לו. לא חייבים לבחור רק אחד, אפשר גם כולם.
אז בסמוך לראש השנה האזרחי האחרון התחלתי לכתוב בצורה מסודרת, לפחות פעם בשבוע. ביום ההולדת האחרון שלי ׳יצאתי מהמגירה׳ ופתחתי דף פייסבוק שבו אני מפרסם. עכשיו אני עובד על פתיחת אתר קבוע ונראה לי מתאים שזה יקרה בסמוך לראש השנה היהודי.
עבורי זו היתה שנה מדהימה. לא שנה קלה בכלל אבל ללא ספק מדהימה. אני כבר בקושי יכול לחכות למועד הבא, מעניין איפה אהיה אז? ממש מקווה שלפחות צעד אחד משמעותי קדימה.

האם גם עליכם עברה שנה מדהימה? מה הכיוון שלכם? איפה אתם רוצים להיות בשנה הבאה?
מאחל לכולנו רק אהבה, שמחה, טוב, ושפע. שנה טובה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *