החיים הם מקום של לימוד והתפתחות. בעמוד זה אשתף סיפורים קצרים של חוויות אמיתיות שמהם למדתי והתפתחתי. אשמח אם תשתפו אותי במה אתם למדתם.
 
פורים שמח

פורים שמח

איך עבר עליכם חג פורים? נהניתם? עשיתם משהו מיוחד? האמת שלי, החג היה לא משהו.
השנה החלטתי מראש שהולך להיות לי פורים שמח. אבל אתם יודעים איך זה, תכנון לחוד ומציאות לחוד. הבן שלי שהיה אמור לצאת לרגילה נתקע בבסיס, וגם כל מיני דברים אחרים לא בדיוק פעלו לפי התכנון. במהלך היום קפצתי למאפיה ולקצביה, קניתי מה שקניתי, שילמתי, ואמרתי תודה וחג שמח. בשני המקומות הסתכלו עליי במבט מוזר, על איזה חג בדיוק אתה מדבר? המוכר בקצביה נראה לי דתי שומר מצוות, אני מניח שהוא היה בקריאת מגילה בבוקר וכנראה יודע שהיום פורים. בכל זאת הוא נמצא בעבודה. אני לא באמת יודע מה האילוצים וההעדפות שלו אבל יכול להיות שהוא היה מעדיף לצאת לחגוג במקום לעבוד.
כשהייתי ילד חוויתי מאוד בעוצמה את פורים, בתור מתבגר כבר הלכתי למסיבות, כהורה לילדים קטנים שוב חוויתי את פורים, אולי קצת אחרת. אבל בין לבין ועכשיו החג הזה הוא לא מהותי אצלי ואני ממש נדרש לטרחה כדי לחוות את החג, כדי לחוות שמחה, ולא תמיד זה מצליח לי.
יש חגים שהם מאוד מובהקים, יש אווירת חג שנחווית על ידי רוב האוכלוסייה. יש חגים שנראים לי יותר מגזריים. ברוב המקומות שעבדתי פורים היה ״יום בחירה״, זה לא יום חופש אבל יכולתי לבחור אם לקחת חופש בפורים או בתשעה באב. עבור הרבה מאוד נותני שירות, זה יום עבודה רגיל, נדרשת ממש נחישות כדי לקחת חופש. הספר שלי, עצמאי, סיפר לי שבשלב מסוים כשנהיה אבא, החליט שבפורים הוא סוגר את המספרה ומבלה עם הילדים. זה דרש נחישות ובהתחלה לא התקבל בשמחה ע״י הלקוחות, אבל עכשיו זה כבר התקבע והפך לעובדה והלקוחות בסדר גמור עם זה.
אני מניח שאני לא מחדש לכם הרבה, גם לכם כנראה יש חגים שאתם חווים יותר מאחרים ולאורך תקופות חיים שונות חווית החג שלכם השתנתה. בפורים ספציפית אני מרגיש שיש קושי להרגיש שמחה. בכל מקרה אני מאמין שזה הרבה מאוד בידיים שלי ובידיים שלכם. לא משנה באיזו סביבה אני נמצא אני יכול לבחור לחוות חג ואני יכול לבחור להרגיש שמח. לא תמיד זה יעבוד, וזה בטח לא קל אבל אני מאמין שאם נחישות וטרחה זה אפשרי.
חג שמח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *