החיים הם מקום של לימוד והתפתחות. בעמוד זה אשתף סיפורים קצרים של חוויות אמיתיות שמהם למדתי והתפתחתי. אשמח אם תשתפו אותי במה אתם למדתם.
 
צא לדרך

צא לדרך

השבוע חזרה על עצמה אותה שיחה עם מספר חברים שונים. זה מתחיל בזה שאני מספר להם שאני כותב, ולא רק זאת אלא שאני עובד ב-80% משרה רגילה ו-20% בכתיבה. הם שואלים אותי לפרטים: מה, איפה, איך, ואז מספרים לי שגם הם פעם עסקו בכתיבה או ביצירה אחרת והפסיקו. בשלב הזה אני לא שואל אותם למה הם הפסיקו, זו שאלה קלה, אני יכול לנחש לבד את התשובה, אני שואל למה הם לא חוזרים לזה עכשיו.
מדובר באנשים כמוני, בני גילי בערך, שקועים עד צוואר בקריירה, משפחה, כסף, עניינים של יומיום. אנשים שהכירו בעבר כישרון פנימי שהביא להם שמחה והדחיקו אותו, הניחו אותו בצד בגלל כובדם של החיים.
חלקם אומרים לי אתה יודע מה, זה רעיון, אולי באמת אחזור לזה. אחרים אומרים לי עזוב אותך אין לי לא כוח ולא זמן לזה עכשיו.
אני מאמין שלכל אחד יש איזה שהוא כישרון. יכול להיות שהוא כבר פגש אותו בעבר ויכול להיות שעדיין לא וצריך ללכת לחפש אותו. בנוסף אני מאמין ששימוש בכישרון מביא לשמחה, מביא אנרגיה, מייצר כוח. אני יודע זאת מניסיוני האישי.
אני חושב שלא חייבים למהר, לרוץ לשינוי מוחלט, לעשות מהפך. ניתן גם ויותר נכון בעיניי לעשות דברים בהדרגה, לפנות קצת זמן, ליצור מסגרת. אני למשל התחלתי בהפסקות קפה, במקום לקרוא עיתון, לכתוב משהו.
יש דבר אחד שאסור לעשות בשום פנים ואופן. אסור להמציא תקרות זכוכית. משפטים כמו ׳אין שום דרך להתפרנס מזה׳, ׳אין סיכוי שאגיע לרמה מקצועית׳. תקרות זכוכית פשוט גורמות לך לא לצאת לדרך, מצמצמים את מרחב האפשרויות.
אני לא יודע אם אצליח להגיע למצב שבו אעסוק 100% בכתיבה, אני לא יודע אם אוכל להתפרנס רק מזה. אני גם לא יודע אם אכתוב ברמה של כותבי היצירות הגדולים. אבל אין שום סיבה בעולם שזה לא יקרה. אני מאמין שהכל אפשרי. האמת, זה גם לא חשוב, לא חשובה התוצאה. מה שבאמת חשוב זה שעכשיו אני מתפתח, שעכשיו אני חווה שמחה, שהדרך שאני בא עכשיו היא נכונה בעבורי.
כבר שמעתי יותר מפעם אחת את השאלה ומה יקרה אם בעוד מספר שנים תגלה שעשית שינוי לא נכון, שזו היתה טעות. חשבתי על זה לא מעט והאמת שזה פשוט. אם כל הזמן אהיה בהתפתחות אז ייתכן שזה יוביל אותי לכיוון אחר, וזה יהיה בסדר. בהתפתחות, בזרימה, לא סביר שיום אחד אתעורר בבוקר ואופתע לגלות שטעיתי. יכול להיות שאמצא את עצמי במקום אחר ממה שאני מדמיין עכשיו אבל אני בטוח שזה יהיה המקום הנכון בשבילי. ובכל מקרה כאמור מה שחשוב זה הדרך.
האם גם לכם יש כישרון מודחק? מספיק עם התירוצים! צאו לדרך ותעשו משהו שמביא לכם ולאחרים שמחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *